• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

29 листопада 2019 року відбудеться пленарне засідання двадцять дев'ятої сесії обласної ради сьомого скликання

Засідання відбудеться в сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майдан Просвіти, 2, ІІІ поверх). Початок об 11-00 год.

Г Р А Ф І К проведення засідань постійних комісій та президії обласної ради у листопаді 2019 року


18 листопада 2019 року в 301 каб.облради відбудуться засідання постійних комісій

- о 9-00 год. з питань бюджету, фінансів та податків (Ю.Благодир) 
- о 14-00 год. з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села (С.Богатирчук-Кривко).

Конкурсна рада обласного щорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської області оголошує обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2020 рікОголошується конкурс на зайняття посади директора комунального підприємства «Обласний туберкульозний санаторій м.Костопіль» Рівненської обласної ради19 листопада в приміщенні обласної ради відбудеться фахова майстерня на тему «Формування спроможного районного рівня».
Захід організовується в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад.


Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

04.09.2019

В обласній раді стурбовані ситуацією щодо рівного доступу до освіти

На сесії 30 серпня депутати обласної ради підтримали Звернення до Кабінету Міністрів України та Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 №221. Урядовим документом затверджені Положення про спеціальну школу та Положення про навчально-реабілітаційний центр. Однак, на думку обранців, деякі норми цього документа можуть порушувати статті Закону України «Про освіту», зокрема, щодо права на якісну та доступну освіту.

DSC_0650.JPG 

Річ у тім, що дана Постанова встановлює граничну норму наповненості класів у спеціальних закладах освіти. Так, у класах для глухих дітей гранична наповнюваність становить 8 осіб, для дітей зі зниженим слухом 10 осіб. Також зазначено, що клас відкривається за умови, якщо наповнений на понад 50 відсотків від граничної норми. Відтак у класах, де навчаються глухі діти, повинно бути не менше 5 осіб, та не менше 6 осіб – у класах, де навчаються діти з порушенням слуху.

На сьогодні у деяких спецшколах Рівненщини склалася ситуація, коли через недостатню кількість учнів класи потрібно розформовувати, а учнів залучати до інклюзивної освіти за місцем проживання.

DSC_0648.JPG

У Зверненні обласної ради до вищого керівництва держави наведений приклад КЗ ««Острозька спеціальна школа №1 І-ІІІ ступенів», який забезпечує навчання для дітей з порушеннями слуху. У зв’язку з приведенням наповнюваності класів у відповідність до Положення, виникла проблема щодо відрахування/переведення учнів зі Спеціальної школи. Зокрема, після набрання чинності Положення, в одному із класів закладу залишилося 4 учні, що на сьогодні не відповідає мінімальній наповнюваності класу для дітей зі зниженим слухом. Батькам запропонували перевести дітей на інклюзивну або індивідуальну форму навчання. Однак на сьогодні жоден із них не подав відповідної заяви.

IMG_20190820_154535 (1).jpg 

Натомість батьки звернулися до депутатів постійної комісії з гуманітарної політики (голова комісії – Алла Черній) та до президії обласної ради з проханням захистити право їхніх дітей на якісну та доступну освіту. Зокрема, знайти можливість, аби їхні діти продовжили навчатися в Острозькій спецшколі. Головний аргумент батьків – у школах за місцем проживання відсутні сурдопедагоги. А саме такі фахівці мають допомагати дітям з вадами слуху під час навчання у звичайній школі.

Тож, на думку батьків,  - і цю позицію підтримали депутати у Зверненні, – порушуються права їхніх дітей на якісну та доступну освіту (Стаття 3 Закону України «Про освіту»), а також їхні власні права  обирати заклад освіти, освітню програму, вид і форму здобуття дітьми відповідної освіти (Стаття 55 Закону України «Про освіту»).

DSC_0627.JPG

Відтак, йдеться у Зверненні «з метою недопущення порушень прав дітей на освіту, просимо внести зміни до пункту 15 Положення про спеціальну школу, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 року №221, шляхом скасування граничної наповнюваності у класах для дітей з особливими освітніми потребами (глухих, сліпих дітей, дітей із зниженим слухом, порушеннями опорно-рухового апарату, дітей із зниженим зором, тяжкими порушеннями мовлення та легкими порушеннями інтелектуального розвитку, дітей із складними порушеннями розвитку, помірними порушеннями інтелектуального розвитку)».

Відповідний текст Звернення підтримали 41 із 50 присутні на засіданні сесії обранців.