• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

29 листопада 2019 року відбудеться пленарне засідання двадцять дев'ятої сесії обласної ради сьомого скликання

Засідання відбудеться в сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майдан Просвіти, 2, ІІІ поверх). Початок об 11-00 год.

Г Р А Ф І К проведення засідань постійних комісій та президії обласної ради у листопаді 2019 року


18 листопада 2019 року в 301 каб.облради відбудуться засідання постійних комісій

- о 9-00 год. з питань бюджету, фінансів та податків (Ю.Благодир) 
- о 14-00 год. з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку села (С.Богатирчук-Кривко).

Конкурсна рада обласного щорічного конкурсу проектів розвитку територіальних громад Рівненської області оголошує обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад на 2020 рікОголошується конкурс на зайняття посади директора комунального підприємства «Обласний туберкульозний санаторій м.Костопіль» Рівненської обласної ради19 листопада в приміщенні обласної ради відбудеться фахова майстерня на тему «Формування спроможного районного рівня».
Захід організовується в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад.


Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Рішення обласної ради 7 скликання

Опубліковано: 21.06.2019

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА РАДА

Сьоме   скликання

(Двадцять шоста сесія)

Р І Ш Е Н Н Я

від 19 червня 2019 року                                                                                          1424

                                                                                          

Про звернення Рівненської обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо прийняття порядку надання статусу учасника бойових дій (УБД) особам, які брали участь у всіх формах збройної боротьби за незалежність України у XX столітті

 

З метою встановлення історичної справедливості, вшанування подвигу вояків Української військової організації, Української повстанської армії отамана Тараса Боровця (Бульби) «Поліська Січ», Української народної революційної армії, Української військової організації і Організації народної оборони «Карпатська Січ» відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням з постійними комісіями та президією обласної ради, обласна рада

вирішила:

1. Звернутися до Кабінету Міністрів України щодо прийняття порядку надання статусу учасника бойових дій (УБД) особам, які брали участь у всіх формах збройної боротьби за незалежність України у XX столітті (текст звернення додається).

2. Голові обласної ради забезпечити направлення цього рішення до  Кабінету Міністрів України.

 

 

 

Голова ради                                                                          О.Ю. Данильчук

 


 

Звернення

Рівненської обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо прийняття порядку надання статусу учасника бойових дій (УБД) особам, які брали участь у всіх формах збройної боротьби за незалежність України у XX столітті

 

Рівненська земля народила Українську повстанську армію, а поліські ліси у сорокові роки минулого століття стали прихистком тисячам патріотів. Наші земляки у далекі сорокові-п’ятдесяті роки минулого століття здійснили героїчний подвиг, відстоюючи незалежність України в боротьбі з червоною та коричневою чумою. З гаслом «Свобода або смерть!» наші діди-прадіди йшли у нерівний бій з ворогами української державності, жертвували своєю молодістю, віддавали життя за свою мрію – незалежну Українську державу.

Сьогоднішніх ветеранів ОУН-УПА не зламали ні війна, ні репресії, ні переслідування, ні роки забуття.

Сивочолі герої повстанського руху сьогодні з нами.

Вони – активні учасники суспільного життя, живий приклад для молодого покоління, для сьогоднішніх воїнів, які боронять рідну землю від московського ярма.

Ми не вправі забути їхній подвиг. І наша вдячність має бути безмежною.

26 березня 2019 року набув чинності Закон України від 06.12.2018
№2640-VIII «Про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо посилення соціального захисту учасників боротьби за незалежність України у XX столітті». 

Ідеться про надання статусу учасника бойових дій воякам Української військової організації, Української повстанської армії отамана Тараса Боровця (Бульби) «Поліська Січ», Української народної революційної армії, Української військової організації і Організації народної оборони «Карпатська Січ».

Очолював авторський колектив цього, без перебільшення, історичного документа та доповідав його з парламентської трибуни легендарний Юрій Шухевич. 

Однак до сьогодні відсутній механізм надання статусу учасника бойових дій українським сивочолим патріотам, який мав бути затверджений до 26 березня цього року Кабінетом Міністрів України.

З метою встановлення історичної справедливості, ми – депутати Рівненської обласної ради, звертаємося до Кабінету Міністрів України з вимогою терміново розробити та затвердити Порядок надання статусу учасника бойових дій (УБД) особам, які брали участь у всіх формах збройної боротьби за незалежність України у XX столітті. Відповідна постанова запустить механізм документального підтвердження участі вояків у боротьбі за нашу державність впродовж
1940-1960-их років. 

Ми не вправі забувати про наших дідів та прадідів – героїв-повстанців.

Слава Україні! Героям слава!

 

Схвалено

Рішення Рівненської обласної ради

від 19 червня 2019 року

№ 1424

 

Назад до розділу