28.05.2019

Рекреація та міський туризм: як в Польщі заробляють на відпочинку

В рамках робочого візиту до польського міста Ольштин, що у Вармінсько-Мазурському воєводстві, делегація Рівненської області вивчала досвід поляків щодо розвитку агротуризму та облаштування рекреаційних зон в межах великих міст.

DSC_0472+.jpg

Депутати ознайомилися з роботою спортивного комплексу «Укель», що в Ольшині. Обєкт розташований на мальовничому березі озера. Комплекс складається з кількох споруд: в одній розташували адміністрацію, конференц-зал, обладнали приміщення для зберігання спортивного інвентарю. В окремій будівлі розмістили Ольштинський центр занять на байдарках та каное, зали для силових видів спорту, сквошу. Тут же займаються вітрильним спортом, є можливість порибалити.

DSC_0438+.jpg

Берегову лінію озера переобладнали під міський пляж, облаштували поля для ігрових видів спорту, дитячі майданчики. У парковій зоні проклали вело- та пішохідні доріжки.

+.jpg

Цей сучасний рекреаційний комплекс для відпочинку містян та гостей Ольштина будували 3 роки. При цьому принциповим було не порушити природний ландшафт, - наголошують керівники комплексу. Вартість об’єкта – 95 мільйонів злотих, з який понад 33 відсотки – кошти Євросоюзу, решту профінансував місцевий бюджет.

IMG_20190524_134500.jpg

Щороку спорткомплекс відвідують до 1 мільйона людей. Тут проводять культурні та спортивні масові заходи: змагання з пляжного волейболу, яхтингу, проводять марафони тощо. Також на мальовничому узбережжі відбуваються тематичні фестивалі.

DSC_0442+.jpg

Представники сеймику Вармінсько-Мазурського воєводства наголошують, що свідомо вкладають кошти у розбудову рекреаційних комплексів. Адже Ольшин розташований у дуже мальовничій  місцевості: на території міста є чимало природних зелених зон, до десятка озер. Це приваблює не лише містян, а й туристів, які мандрують на славнозвісні курорти Вармії та Мазур. Відтак відсоток надходжень від туризму до місцевого бюджету щороку зростає.

IMG_20190524_134510.jpg

 Повернення до списку