• На головну

  • Версія для
    друку

  • Мапа сайту

  • Контакти
Закрити

Авторизація

Увійти на сайт | Реєстрація

майдан Просвіти,1 м.Рівне, 33013 тел.(0362)69–52–02, факс (0362)62–00–64, Е-mail: oblrada@rada.rv.ua

Анонси подій

30 серпня 2019 року відбудеться пленарне засідання 27-ї сесії обласної ради
Засідання відбудеться в сесійній залі обласної ради (м.Рівне, майдан Просвіти, 2, ІІІ поверх). Початок об 11-00 год.

Графік проведення засідань постійних комісій та президії обласної ради у серпні 2019 року

27 серпня 2019 року відбудуться засідання постійних комісій:

з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (голова Валявка В.Я.). Початок об 11-00 год. 
- з питань бюджету, фінансів та податків (голова Благодир Ю.А.) Початок о 14-00 год. 
Місце проведення - каб.301 облради.

Оголошується прийом документів від кандидатів до складу постійної поліцейської комісії Управління поліції охорони в Рівненській області



Мінрегіон оголошує конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2019 році
для органів місцевого самоврядування всіх рівнів

Оголошення про проведення Всеукраїнського конкурсу журналістських робіт "Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади"

Архів новин

  
Пн Вт Сер Чт Пт Сб Нд
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

24.05.2019

Обласні депутати-медики домовилися про співпрацю з польськими колегами

Взаємні візити, обмін досвідом та перспективи співпраці між лікарнями – про це йшлося під час зустрічі депутатів обласної ради, які представляють медичну галузь, та їхніх польських колег. Діалог відбувся в рамках візиту делегації обласної ради до Вармінсько-Мазурського воєводства Республіки Польща, що передбачено відповідною Угодою про співробітництво регіонів. Представники української сторони ознайомилися з роботою Воєводської спеціалізованої дитячої лікарні та Воєводської лікарні туберкульозу та захворювань легень, які розташовані в м. Ольштин. 

DSC_0213.JPG

Обидва заклади у своїй спеціалізації вважаються одними з кращих у Польщі. Так дитяча лікарня – у трійці лідерів за кількістю пацієнтів. Це єдиний в регіоні заклад, який надає повний спектр медичних послуг пацієнтам віком до 18 років, а в разі наявності хронічний захворювань – і до 25 років. В лікарні функціонують 15 відділень, працюють 770 фахівців, з яких 217 – це лікарі, 270  - середній та молодший медичний персонал.

DSC_0189.JPG

У закладі розвивають сучасні методики, такі як спортивна медицина та патоморфологія (патологічна анатомія). Він також є базою для проходження інтернатури різної спеціалізації.

DSC_0212.JPG

Фінансується дитяча лікарня з кількох джерел: до прикладу за підсумками 2018 року 87% надходжень до бюджету закладу склали дотації Національної служби здоров’я, 7% - допомога профільного міністерства, 3% - надходження від оренди та ще в межах 3-5% - допомога благодійних фондів та окремих меценатів. Загалом – 100 млн. злотих. Окрім цього, 98 млн. злотих заклад заробив самотужки за рахунок медичної практики лікарів, продажу медикаментів та проведення лабораторних досліджень.

DSC_0216.JPG

За словами генерального директора лікарні, (до речі, в Польщі керівник медзакладу – це передусім професійний менеджер, який має медичну спеціалізацію, але не обов’язково має бути лікарем) , вони стикаються з тією ж проблемою, що й українські медзаклади – нестачею коштів на сучасне високотехнічне обладнання. Відтак звертаються по допомогу до місцевих бюджетів, пишуть грантові проекти, залучають благодійників.

DSC_0308.JPG

Показовий приклад, як завдяки фінансовій допомозі Євросоюзу надавати якісні медичні послуги, делегація з Рівненщини побачила у Воєводській лікарні туберкульозу та захворювань легень. Вже у червні тут запрацює нове відділення пульмонології, основне завдання якого – лікувати хвороби дихальних шляхів, що пов’язані з порушенням сну. Відділення оснащене спеціалізованим високоякісним обладнанням, що забезпечить ефективне лікування.

DSC_0376.JPG

Сама ж лікарня має понад столітню історію. Розташована на території Ольшина, однак  в лісовій оазі, що лише нам користь пацієнтам, які страждають на хвороби дихальних шляхів.

DSC_0383.JPG

За словами головного лікаря Рівненської обласної клінічної лікарні, депутата обласної ради Івана Зими, з уваги на загрозливі показники захворюваності на туберкульоз в Україні, досвід польських колег, які застосовують новітні, подекуди нестандартні методики лікування – досить цінний для наших медзакладів. Тож попередньо домовився з керівництвом лікарні в найближчій перспективі обговорити напрямки співпраці.

DSC_0408.JPG

Зі свого боку, керуючий справами виконавчого апарату ради – керівник секретаріату Богдан Сологуб зауважив, що Рівненщина уже має гарні результати співпраці між медзакладами області та воєводства. Так Рівненська обласна дитяча лікарня активно співпрацює з польськими хірургами, як результат -  у закладі успішно проводять  складні лапароскопічні операції.